Kale Grubu Balıkesir’de

11.10.2016 Salı günü 12:30 da Balıkesir Sanayi Odası Konferans Salonu’ nda Balıkesir Valimiz Sn. Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. A. Edip Uğur, Kale Grubu yönetim kurulu başkanı Sn. Zeynep Bodur Okyay, Balıkesir Sanayi Odası yönetim kurulu başkanı Sn. İsmail Uğur ve Balıkesir Ticaret Odası yönetim kurulu başkanı Sn. Fahri Ermişler’ in katılımıyla Kale Grubu ile Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi arasında yer tahsis sözleşmesi imzalandı.

Sayın Okyay konuşmasında “ Türkiye hiç kuşkusuz, sürekli gelişen yenilikçi sanayisi ile büyüme kararlılığında. Bu tür yatırımlar, sadece uygun arazi ve lojistik değil, aynı zamanda donanımlı bir beşeri alt yapı, iyi bir yerel yönetim ve yerleşmiş bir üretim kültürü ister. Balıkesir, sanayi aşkını yaşayan ve yaşatan önemli bir kent olması bizdeki yerini çok farklı kılıyor. Bu bağlamda Balıkesir Valiliği’nin, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin ve ilgili kurumların etkili işbirliği,  Balıkesir Sanayi Odası gibi önemli bir kurumun başında genç ve başarılı bir sanayicinin bulunması şehrin geleceğine güvenimizi arttıran önemli etkenlerden. Bugün  Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde tahsis ettiğimiz 50 dönüm arazi üzerine kuracağımız 12.500 m2’lik tesisimizin protokolünü imzalamak için burada bulunuyoruz. Projenin ilk etabını 2017 sonbaharında faaliyete geçirmeyi hedefliyoruz. Seramik yapıştırıcıları, derz dolguları, su ve ısı yalıtım malzemeleri, iç ve dış cephe boyaları ve dekoratif dış cephe sıvalarının üretileceği tesisimizde yaklaşık 300 kişi istihdam edilecek ve yatırım tutarımız 30.000.000 TL  olacak. Tesisin faaliyete başlaması itibariyle 5 yıl içerisinde kapalı alanımızı 20.000 m2 ye çıkarmayı düşünüyoruz. Hem Kalekim’ in daha da büyümesine imkan sağlayacak hem de Balıkesir’ in gelişmesine katkıda bulunacak bu tesis bize gurur ve sevinci aynı anda yaşatıyor. Kale Grubu ve Kalekim ailesi adına bizlere göstermiş olduğunuz yakın alaka için teşekkür ediyor, bu yatırımımızın Balıkesir ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Balıkesir Valimiz Sayın Ersin Yazıcı konuşmasında “Balıkesir’de göreve başlamamdan kısa bir süre sonra yaşanan 15 Temmuz hain darbe girişimini ülkemiz için adeta bir milata dönüştürerek el birliğiyle çalışıyoruz. Hükümetimizin aldığı tedbirler doğrultusunda valiliğimize bağlı tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, sizlerin yolunu açmakla, sizlere hizmet etmek ve önünüze çıkan engelleri kaldırmakla görevli olduğunun altını çizmek istiyorum. Artık ülkemizde bürokrasi anlayışı değişmiştir. Biz, vatandaşımızın, sanayicimizin önünü nasıl açabilir, gelen yatırıma üretime nasıl katkıda bulunabiliriz düşüncesiyle hizmet sunmak durumundayız. Kale Grubu yönetim kurulu başkanı Sn. Zeynep Bodur Okyay’ın şahsında tüm Kale Grubu ailesine, Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. İsmail Uğur’a ve emeği geçen herkese teşekkür eder, yatırımın, Balıkesir’e ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ederim.” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. A. Edip Uğur konuşmasında “Kentin geleceğinin kurgulanmasında atılan bu büyük adım Balıkesir’ deki gelişimin ve değişimin göstergelerindendir. Gerek hükümet politikaları gerekse buna bağlı olarak büyükşehir belediyesi’ nin şehre sunduğu dev projeler Balıkesir’in değerine değer katıyor. Marmara Bölgesi’ni çevreleyen ulaşım modlarına yerleşen Balıkesir, sanayi ve turizm yatırımcıları için bulunmaz bir ortam sunuyor. Biz de istiyoruz ki turizm, sanayi, tarım, hayvancılık ve bir çok alanda nam salmış ve 1 milyon 200 bin nüfusu barındıran bu şehri iyi değerlendirelim, planmasını iyi yapalım ki kenti yatırımcılar için vazgeçilmez kılalım. Attığımız bütün adımlar Balıkesir’i 2050 yılına hazırlıyor. Bu demek oluyor ki 5 milyon nüfuslu bir il yani geleceğin metropol şehri. Tüm bunlara bir de dev yatırımlar eklenince Balıkesir gerçekten marka bir şehir olmaya yolunda hızla ilerliyor. Ben bu vesileyle yatırımda emeği geçenlere teşekkür ediyor, Kale Grubu onursal başkanı merhum İbrahim Bodur’u rahmetle ve saygıyla anıyorum.” dedi.

kale4 kale5 kale3 kale2 kale6 kale7

Haberi Paylas