AGRITECHNICA 2017

11 – 15 Kasım 2017 tarihleri arasında Balıkesir Ticaret Odası organizatörlüğünde düzenlenen Agritechnica Tarım Makineleri ve Ekipmanları Fuarı ve İş Gezisi organizasyonuna Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Ermişler ile birlikte 17 firma temsilcisi katıldı.

12 Kasım ve 14 Kasım tarihlerinde yapılan fuar ziyareti ile katılımcılar fuara katılan firmaları tanıma, kendileri ile ikili iş ilişkileri kurmanın yanı sıra, piyasa kontrolü sağladılar ve ürünleri için potansiyel alıcı bulma imkanına ulaştılar. Fuar alanında Makine İhracatçıları Birliği standında Hannover Ticaret Ateşeliği’nden uzman Mustafa Vural ve Ekonomi Bakanlığı’ndan dış ticaret uzmanı Ahmet Onur Öztürk ile Yönetim Kurulu Başkanımız Fahri Ermişler ve birkaç katılımcımız ile bir görüşme yapıldı, iki ülke arası ticaret hakkında fikir alış verişinde bulunuldu.

13 Kasım tarihinde Türk-Avrupa Ekonomi Forumu’nun organize etmiş olduğu toplantı için heyetimiz ile birlikte Bremen Ticaret Odası çatısı altında tanışma toplantısı düzenlendi. Türk-Avrupa Ekonomi Forumu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Can, Türk-Alman İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Sağlık, Bremen-İzmir Kardeş Şehir Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Gazeteci Gülsüm Tan ve Birol Tan ile görüşüldü. Ülkelerinde yapılabilecek yatırımlar ve ticaret alanları hakkında bilgi verdiler. Yönetim Kurulu Başkanımız Fahri Ermişler de kendilerini Balıkesirli firmalarla tanıştırmak ve yerel üretimlerini yerlerinde görme imkanları sağlamak amacıyla heyetleri ile birlikte Balıkesir’e davet etti.

Organizasyonun son gününde katılımcılar Bremen’de yerleşik traktör ve ekipmanları üreticisi Fritz Brandt firması ile görüşüp Almanya ticareti, Türkiye ile ilişkiler ve sektörlerindeki olumlu ve olumsuz yönleri paylaşma fırsatını yakaladılar.

DSC_9319 IMG_6001 IMG_6102 IMG_6162 IMG_6177 IMG_6016 IMG_6147 DSC_9309

Haberi Paylas