BTO ‘SIAL Paris 2016 Gıda Fuarı’na iş gezisi düzenledi

Balıkesir Ticaret Odası tarafından KOSGEB destekli gerçekleştirilen ziyarete 18 firma temsilcisi katıldı. Dünyanın en büyük gıda fuarlarından biri olan ve iki yılda bir Paris’te düzenlenen fuara, 105 ülkeden 7 bin stant katılımcısıyla 194 ülkeden 155 bin ziyaretçi iştirak etti.

Balıkesir ekonomisinin lokomotif sektörlerinden gıda sektörü temsilcileri, düzenlenen program kapsamında sektördeki global gelişmeleri yakından inceleme ve yeni iş bağlantıları kurma fırsatı yakaladı.

BTO Meclis Üyesi Atilla Acar başkanlığındaki heyet,  Fransa’nın önde gelen kuruluşlarından MUSİAD Paris  üyesi SARL, Celame  ve SAS Ravalux firmaları ile KOSGEB ortaklığında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi.

Heyet üyelerinin Fransız sektör temsilcileriyle bir araya geldiği görüşmelerde Balıkesir’in ticari ve ekonomik altyapısı hakkında bilgi verdi. Türkiye’yi doyuran il Balıkesir için gıda sektörünün rolünün büyük olduğunu ve güçlü Balıkesir ekonomisinin lokomotifi olduğunu belirten heyetimiz Fransa iş dünyasıyla işbirliğine hazır olduklarını ifade etti.

20161016_103834 img_0387 img_0393 img_0834

 

Haberi Paylas