Filli Boya Balıkesir’de

Filli Boya Capatect Isı Yalıtım Sistemleri, Gebze ve Kayseri üretim tesislerinden sonra üçüncü fabrikasını Balıkesir’e kuracak. Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’ne inşa edilecek olan ve iki yıl sonra faaliyete geçecek fabrika için imzalar atıldı.

2003 yılında ısı yalıtımı alanındaki faaliyetlerine başlayan ve Türkiye’nin geleceği adına bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğü “yalıtım” alanındaki çalışmalarıyla sektörde liderlik görevini üstlenen Filli Boya’nın 70 bin metrekarelik alana kuracağı yeni fabrika Avrupa’nın en büyük ve modern ısı yalıtım sistemi üreten tesislerinden olacak.

Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen yer tahsis imza töreni Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Betek Boya Genel Müdürü Tayfun Küçükoğlu, BAUN Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur ve Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler’in katılımı ile gerçekleştirildi.

Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler kürsüye gelerek heyecanlı olduklarını dile getirdi. Balıkesir ve ülke ekonomisi için önemli bir yatırımın Balıkesir’e geleceğini belirten Ermişler, “Balıkesir’e sadece bir fabrika gelmiyor, bir sektör geliyor. Türkiye için önemli bir yatırım geliyor. Öncelikle Betek A.Ş. çalışanları ve ekibine teşekkür ediyoruz. Türkiye’yi ekonomiyle ilgili bir kalıba sokmak istiyorlar. Ama biz konuşarak cevap vermiyoruz. Bu tür yatırımlar ile istihdam ile ekonomi ve ihracatı arttırarak cevap veriyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Betek Boya Genel Müdürü Tayfun Küçükoğlu, Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur ve Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler’in katılımı ile yer tahsis imzaları atıldı. Tören sonunda çekilen hatıra fotoğrafı ardından günün anlam ve önemine karşılık hediyeler takdim edildi. Sektörde lider olan firma Balıkesir yatırımıyla ülkemizdeki ısı yalıtım sektörünün büyümesinde büyük rol oynamaya devam edecek. Geniş ürün yelpazesi ve yüksek performansa sahip ürünleriyle yalıtım sektöründe hem şehir hem de ülke gelişimine katkı sağlayacak.

filli (8) filli (4) filli (3) filli (2) filli (1) filli (5) filli (6) filli (7)

Haberi Paylas