Mart 2018 Meclis Toplantısı

Balıkesir Ticaret Odası Mart 2018 Meclis Toplantısı 29.03.2018 tarihinde yüksek katılımla gerçekleştirildi. Toplantıya Balıkesir Ticaret Odasında 2013-2014 yılları arasında meclis başkanlığı yapan Karesi Belediye Başkanı Sayın Yücel Yılmaz’ da katıldı.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Fahri Ermişler ;

Değerli dostlarım ,
Kıymetli çalışma arkadaşlarım,
Balıkesir ticaret odası yönetim kurulu ve şahsım adına hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.
Sözlerimin başında, 15 Temmuz ve Afrin başta olmak üzere, bu vatan uğruna can veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Mart ayı olağan meclis toplantımız vesilesi ile bir araya gelmiş bulunmaktayız.
8 Mayıs 2013 yılında rekor katılımla yapılan Balıkesir ticaret odası seçimleri sonunda üyelerimizin yüksek güven ve teveccühü ile aldığımız, 5 yıllık görev süremizi layıkıyla icra etmemin ve birçok ilkleri kazandırmış olmanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Beni yetiştiren bu topraklara hizmet etmekten, bir Balıkesir sevdalısı olmaktan, bu şehri geleceğe taşıyacak vizyon projelerini üretmekten ve bunların sonuçlarını sizlerle beraber almaktan her zaman mutluluk duydum. Sizlerin bana verdiği yetki ile temsil görevini üstlendiğim Balıkesir ticaretini her zaman daha ileri taşımak ve vizyonunu genişletmek için çalıştım. 5 yıla yakın Balıkesir Ticaret Odası yönetim kurulu başkanlık görevim boyunca bu şehre, ülkeme ve sanayimize kazandırdığım en küçük değer, benim için en büyük mutluluk ve onur kaynağı olmuştur.

Sevgili dostlarım,
Üyelerimizin, Balıkesir esnafının ve Balıkesir deki kurumların takdirlerine mazhar olmasından dolayı şehrim adına sevinç duyuyorum. Hizmet bayrağını bizden teslim alacak olan arkadaşlarımız, kuşkusuz bizlerin yaptığı hizmetlerden daha iyisini yapmak için çalışacaklardır. Bu açıdan 02 Nisan 2018 tarihinde yapacağımız seçimleri sadece bir bayrak değişimi, yeni bir heyecan olarak görmemiz gerekmektedir. Başkanlar, koltuklar değişebilir fakat ne olursa olsun Balıkesir Ticaret Odası Türkiye’de ve Balıkesir’de, ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edecektir.

Görev sürem boyunca yapmış olduğum katkıların onuru ve huzuru içinde görevimi 2 Nisan seçimlerinin ardından oluşacak yeni yönetime devredeceğim. Yaklaşık 17 senedir sivil toplum hayatına dernekler ve odalar vasıtasıyla elimden geldiğince katkı sağlamaya çalıştım. Ben koltuk sevdalısı değilim ve hiçbir zamanda olmadım. Zamanı geldiğinde yerimi devretmeyi bildiğim için bugün gerekeni yapıyorum. Şairin dediği gibi Baki kalacak bu kubbede hoş bir seda bırakmaya geldik. Hoş bir seda bırakabildiysem ne mutlu bana.

Balıkesir ticaret odası seçimlerinde yeni seçilecek olan başkanlarımıza başarılar diliyorum. Ve şundan emin olun ki ihtiyaç duydukları haran yanlarındayım. Onlara vereceğimiz destek odamıza, Balıkesir’imize verdiğimiz hizmettir.
Ben hayatım boyunca hiçbir zaman geriye bakmadım. Her zaman yarını ve geleceği düşünerek çalıştım. Yarında bu ülke, bu şehir bana ne görev verirse versin gerekli katkıyı sağlamak için bugüne kadar yaptığım gibi yarına hazır olacağım.

Her zaman varlıklarıyla bana güç ve moral veren, zor çalışma koşullarıma anlayış gösteren eşime, çocuklarıma, kardeşlerime ve dualarını alarak başardığım anneme ve babama, tüm aileme teşekkür ederim.

Önemli projeler gerçekleştirmemizde her zaman destek olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ a, Ortak akıl ile birlikte savunduğumuz ve başardığımız her zaman desteklerini gördüğüm Sayın Valimiz Ersin Yazıcı ‘ya, TOBB yönetim kurulu başkanım Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’na, Milletvekillerimize, Büyükşehir İle Tüm İlçe Belediye Başkanlarımıza, Tüm Parti Başkanlarımıza, Rektörlerimize, Kaymakamlarımıza, Balıkesir’deki sivil toplum örgütlerinin değerli başkanlarına ve özellikle değerli dostum Balıkesir sanayisinde büyük emeği olan Sanayi Odamızın Kıymetli Başkanı İsmail Uğur’ a ve Ortak aklın içerinde olan ismi sayamadığım tüm kurum müdürlerine ve kuruluşlarımıza, yanımda olan, destek veren herkese ve Çalışmalarımızı kamuoyuyla buluşturan ve hizmetleri üretirken desteklerini esirgemeyen değerli basın mensuplarımıza, Balıkesir ticaret odası yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, çalışmalarımda her zaman destek veren ticaret odası değerli meclis üyelerine Bu kentte hizmet etmenin esas nedeni olan Balıkesirli iş adamlarımıza, değerli dostlarıma, ticaretle uğraşan tüm hemşerilerimize ve ticaret odamızda çalışan değerli personel arkadaşlarıma; en içten teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken bu onuru bana yaşatan başta yaşadığım şehre, bu şehrin güzel insanlarına, dostlarıma, arkadaşlarıma, sevenlerime ve herkese bir kez daha teşekkür ediyor, hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Allaha emanet olun. Saygılarımla. Dedi.

Fahri Ermişler’ in konuşmasının ardından Meclis Başkanı Mustafa Kerem Kırımlı;

2013 yılında başlayan bu maceraya hep beraber hizmet aşkı ile görevleri paylaştık. Bugün 5 sene sonra dönemimizin sonuna geldik. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Bu onuru Meclis Başkanlığı dönemimde bizleri tercih ettiğiniz, bizlere destek verdiğiniz için. Buradaki tüm çalışma arkadaşlarımıza, oda personelimize çok teşekkür ediyorum. Odamızı göğsümüzü gere gere anlatabiliyorsak sizler sayesinde, katkılarınız için çok teşekkür ediyorum. Yönetim Kurulu Başkanımıza teşekkür ediyorum. Yönetim kurulu, meclisimiz ve komitelerimizle birlikte bizleri çok iyi temsil ettiler.
Balıkesir’e vizyonumuzla bir değer kattığını düşünüyorum. Zor günler de geçirdik. 15 Temmuz, ekonomik sıkıntılar, bugün Afrin. Üzüntü yaşadığımız günlerdi. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Umarım devletimizin bekası en kısa sürede sağlanır.dedi.

Mustafa Kerem Kırımlı konuşmasının ardından Karesi Belediye Başkanı Sayın Yücel Yılmaz’ın da Odamıza olan katkılarından dolayı söz almasını rica etti.

Yücel Yılmaz;

2013 yılında bu meclisi seçimle beraber hep birlikte oluşturduk. Dışarıdan bakıldığında Ticaret Odamız kişilik, kimlik, güzel bir ambiyans yakaladı. Güzel hizmetler oldu. Türkiye’de çok farklı şekillerde gerçekleşen olaylar sonucu ticaret erbapları sıkıntılar yaşadı. Ama Balıkesir iştigal alanları farklı olduğu için en son etkilenen şehirlerden biridir. Ticaret odası iyi temsil edildiğinde, iyi çalıştığında Balıkesir dışarıdan bakıldığında çok güçlü gözüküyor ve ekonomide önemli bir yeri var. Ticaret odası gerçek manada hizmet etmek için fiziksel alt yapısını oluşturdu. İnşallah yeni seçilen arkadaşlarımız da komiteleri düzgün çalıştırır, sektördeki arkadaşlarımızı en iyi şekilde bilgilendirir, çıkan yasalarda müdahil olur, ihtiyaç duyulan yasaların çıkması için emek harcar. TOBB’a gidecek delegelerimiz gerçekten bu işe gönül vermiş arkadaşlarımız olur. Balıkesir ticaret odası hakkettiği bir meclise kavuşur. 5 yıl boyunca kararlara el kaldırdınız, imzalar attınız güzel şeyler yaptınız, hepinizden Allah razı olsun. Aday arkadaşlarıma başarılar diliyorum, Balıkesir için hayırlı olsun diyorum.

Tüm meclis üyeleri iyi dilekleri ileterek, hizmet süreleri boyunca ekip arkadaşları ile uyum içerisinde çalışmanın keyif verdiğini ifade etti.

m2018h m2018g m2018c m2018b m2018d m2018e mart2018u mart2018ty m2018f m2018

Haberi Paylas