SIAL PARIS GIDA FUARI YURTDIŞI İŞ GEZİSİ

Bu yıl 16 – 27 Ekim 2016 tarihlerinde 27. si gerçekleştirilecek olan SIAL PARIS Gıda Fuarı Balıkesir Ticaret Odası organizasyonu ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Dairesi (KOSGEB)İşbirliğine bir yurt dışı iş gezisi programı gerçekleştirilecektir.

Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Fahri ERMİŞLER, İş Gezisine katılacak firma temsilcileri ile bir araya geldi.

Gerçekleşecek olan İş Gezisi kapsamında Fuar ziyaretinin yanında her bir firma için organize edilmiş İkili İş Görüşmelerinin ve Fabrika ziyaretlerinin de bulunacağını ifade eden Sayın Fahri ERMİŞLER bu ziyaretlerin ve görüşmelerin önemine dikkat çekti.

Fahri ERMİŞLER konuşmasının devamında “Türkiye’nin 2023 vizyonunda 500 milyar dolar ihracat hedefine ulaşması için, dünya ticaretinden 2018 yılında %1,25 ve 2023 yılında %1,5 pay alması gerekmektedir. Bu da, bugüne göre dünya ticaretindeki payımızı iki katına çıkartmak demektir. Balıkesir ‘de ihracat 2016 yılı nisan ayında, 2015 yılının aynı ayına göre yüzde 1.2 artarak 41.3 milyon dolar, ithalatın yüzde 18.6 azalarak 32.3 milyon dolara ulaşmıştır. Biz Balıkesir Ticaret Odası olarak bu süreçte üzerimize düşen görevi yerine getirmek için dış ticaret alanında eğitim, seminer, yurt dışı fuarlar ve iş gezileri, ürün tanıtımları gibi birçok çalışma gerçekleştirmekteyiz. SIAL PARIS GIDA FUARI Yurtdışı İş Gezisi Programı’nın siz değerli katılımcılara ve sizler ile birlikte Balıkesir’ in üretim ve ihracatına katkı sağlayacağını umut ediyorum. Hepinize şimdiden iyi yolculuklar diler ve hayırlı işler temenni ederim.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Toplantıda daha sonra söz alan KOSGEB Kobi Uzmanı Sayın Kadir DAĞDEVİREN Balıkesir Ticaret Odası ile son dönemde birçok projede büyük bir uyum içinde çalıştıklarını ve çalışılmaya devam ettiklerini ifade etti. Kadir DAĞDEVİREN Konuşmasının devamında
“Balıkesir Ticaret Odası ile birlikte yürüttüğümüz Girişimcilik Kursları büyük bir başarı ile devam etmektedir. Bu alanda tüm bölgeler içerisinde en fazla girişimci adayını bu kurslardan mezun illerden birisi de Balıkesir’dir. Bu kursların uygulamasında bizlere destek veren ve uyum içinde çalışan Balıkesir Ticaret Odası Yönetimine Sayın Başkan Fahri ERMİŞLER nezdinde teşekkür ediyoruz. Bu uyumlu çalışmaların bir yenisi de SIAL 2016 Gıda Yurtdışı İş Gezisi programı olacaktır. Bu program kapsamında başvuran ve şartları uygun olan firmalarımızın yol, konaklama, tercüme ve rehberlik hizmetleri, fuar giriş ücretleri ve toplantı ve organizasyon giderleri gibi masraflarının % 60’ına kadarını firmalarımız geri alabileceklerdir. SIAL Gıda Fuarı ve İş gezisi Programının tüm katılımcılarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

16 – 20 Ekim 2016 tarihlerinde Fransa’nın Paris Şehrinde düzenlenecek olan SIAL 2016 Gıda Fuarı’na İş Gezisi Programı kapsamında katılacak olan Balıkesir Ticaret Odası heyetinde toplam 14 Firmamızdan 18 Katılımcımız bulunacaktır.

2 1 3

Haberi Paylas