Sigorta Acenteleri BTO’da

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sigorta Acenteleri İcra Komitesi üyeleri ile Balıkesir İli Sigorta Acenteleri buluşmasında sektörel problem ve analizler ile KOBİ olmanın zorlukları masaya yatırıldı.
TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Hüseyin Kasap, Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Süleyman Özer, Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Üyesi Necmi Bulut, Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Üyesi Emin Gemici ile Balıkesir İli Sigorta Acenteleri buluşması Balıkesir Ticaret Odası (BTO) toplantı salonunda gerçekleştirildi. Sigorta acentelerinin yaşadığı sektörel problemleri konuşmak , çözüm önerileri sunmak adına bir araya düzenlenen toplantıda bir araya gelindiğini belirten Fahri Ermişler BTO ‘ya kayıtlı 130 adet sigorta acentesi olduğuna dikkat çekerek “Sigortacı üyelerimiz yaşadığı sıkıntıları konuşmak çözüm önerileri sunmak adına dönemsel olarak bir araya geliyoruz. Bir önceki toplantımızda neler konuşmuşuz ve toplantı çıktılarımız neticesinde ne gibi aksiyonlar almışız kısaca belirtmek isterim. Resmi gazetede yayınlanan 14 Mayıs 2015 tarihli tebliğ ile 1 Haziran 2015 tarihinden itibaren karayolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortası genel şartlarında değişiklik oldu. Bu değişiklik sonrası değişen teminat koşulları poliçe fiyatlarını aşırı yükseltti. Kamuoyunda tepki toplayan ve acenteleri zor duruma düşüren bu konu ile ilgili olarak, odamıza bağlı ilgili meslek komitesi üyesi sigortacılar ile bir toplantı yaparak eylem planı takvimi belirledik ve TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın M. Rıfat Hisarcıklıoğlu nezdinde , TOBB’nin ilgili birimlerine konuyu ileterek üyelerimizin çözüm beklentilerini ifade ettik. Ayrıca Ayvalık, Burhaniye Edremit, Susurluk Erdek, Bandırma, Gönen, İzmir, Aydın, Bursa, Manisa, Çanakkale Ticaret Odaları Başkanlarına konunun önemi belirtilerek çözümü konusunda desteklerini beklediğimizi ifade ettik” dedi.

Amaçlarının üyelerin ticari hayatlarında yaşadıkları sıkıntılara bir nebze de olsa çare bulabilmek ve yol göstermek olduğuna vurgu yapan Başkan Ermişler ” Bu anlamda elimizden ne geliyorsa yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Bu konuda gerek sigortacılardan gerekse sigortacılık hizmetinden faydalanan üyelerimizden gelecek olan taleplerin takipçisi olmaya devam edeceğimizi ifade ederek,Sözlerimi uzatmadan konuyu uzmanlarına bırakıyor, saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Hüseyin Kasap acentelerin sorunlarını bildiklerini ifade ederek ” Çözümler nelerdir kafamızda var, onun için bir idealle buraya geldik” dedi. Başkan Hüseyin Kasap sektörel problem ve analizler ile KOBİ olmanın zorluklarını sunum eşliğinde katılımcılara aktardı. Sunum sonrası soru ve cevap bölümünün ardından BTO Başkanı Fahri Ermişler günün anısına TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Hüseyin Kasap ve diğer TOBB üyelerine Sındırgı Yağcıbedir Halısı hediye etti.

SİGORTA ACENTELERİNİN YAŞADIĞI SEKTÖREL PROBLEMLERİ KONUŞMAK , ÇÖZÜM ÖNERİLERİ SUNMAK ADINA BİR ARAYA DÜZENLENEN TOPLANTIDA BİR ARAYA GELİNDİĞİNİ BELİRTEN FAHRİ ERMİŞLER BTO 'YA KAYITLI 130 ADET SİGORTA ACENTESİ OLDUĞUNA DİKKAT ÇEKTİ. (OTAĞ FIRINCIOĞULLARI/BALIKESİR-İHA)

TOBB SİGORTA ACENTELERİ İCRA KOMİTESİ BAŞKANI HÜSEYİN KASAP ACENTELERİN SORUNLARINI BİLDİKLERİNİ İFADE EDEREK " ÇÖZÜMLER NELERDİR KAFAMIZDA VAR, ONUN İÇİN BİR İDEALLE BURAYA GELDİK" DEDİ. (OTAĞ FIRINCIOĞULLARI/BALIKESİR-İHA)

TOBB SİGORTA ACENTELERİ İCRA KOMİTESİ ÜYELERİ İLE BALIKESİR SİGORTA ACENTELERİ BALIKESİR'DE BULUŞTU. (OTAĞ FIRINCIOĞULLARI/BALIKESİR-İHA)

BTO BAŞKANI FAHRİ ERMİŞLER (SAĞDA), TOBB SİGORTA ACENTELERİ İCRA KOMİTESİ BAŞKANI HÜSEYİN KASAP'A (SOLDA), SINDIRGI YAĞCI BEDİR HALISI HEDİYE ETTİ. (OTAĞ FIRINCIOĞULLARI/BALIKESİR-İHA)

Haberi Paylas