Yeni Dönem İlk Meclis Toplantısı

Yeni dönem ilk Meclis Toplantısı 02.05.2018 Çarşamba günü Balıkesir Ticaret Odası Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bir süre önce vefat eden Yönetim Kurulu Sayman Üyesi İsmail Barış Aydın adına saygı duruşu ile açıldı.

Açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Okan Telaşeli ; “Bugün aramızda Yönetim Kurulu Başkanlarından Fahri Ermişler ve Meclis Başkanlarından Mustafa Kerem Kırımlı var. Bugün Meclisimizin ilk günü ve ilk toplantımızı hep beraber yapmak istedik. Bunun için Başkanlarımıza bir davet gönderdik. Sağ olsunlar bizleri kırmayarak toplantımıza iştirak ettiler. Başkanlarımızın Balıkesir’e, Balıkesir İş dünyasına çok büyük katkıları olmuştur. Ben şahsım adına kendilerine teşekkür ediyorum. Şunu belirtmek istiyorum. Açılış konuşmamada eski Başkan, bir önceki Başkan kelimelerini kullanmadım. Çünkü 2 Nisan seçimlerinden sonra Rahmi Başkanım net ve açık bir mesaj vermiştir. Demiştir ki bu seçimin kaybedeni yok. Sadece kazananı var ve kazananı Balıkesir. Kazananı Balıkesir olan bir seçimde de eskisi yenisi olmaz. Herkes elinden geldiğince ve gücü yettiğince, Odamız için Balıkesir için mutlaka elini taşın altına koyacak ve çalışacaktır. Fahri Başkanın seçimden önceki açıklamalarını biliyoruz, bundan sonra hizmet etmeye devam edeceğim demişti. Ben hizmet noktasında başkanımızın her zaman destek olacağına inanıyorum. Birlik ve beraberliğimizin en üst düzeyde olmasını diliyorum.” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Rahmi Kula; “2 Nisan seçimleri demokratik ve güzel bir seçim oldu. Balıkesir’e örnek bir seçim oldu. Fahri Başkanımız, Kerem Başkanımız yine hep beraberiz. Geçmiş dönemde yaptıklarınız için teşekkür ediyorum. Bunun bir bayrak yarışı olduğunu düşünüyorum. Her yeni başkan bu bayrağı ileri götürmüştür Balıkesir’de. İnşallah bizler de sizlerden aldığımız bu bayrağı daha iyi yerlere getiririz. Bunun için mücadele edeceğiz.” dedi.

Meclis Başkanı Okan Telaşeli ve Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula’nın konuşmalarının ardından Fahri Ermişler ve Mustafa Kerem Kırımlı’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

Plaket takdimi sonrasında söz alan Fahri Ermişler; “Öncelikle iki Başkanımıza da bu nazik davet için de teşekkür ediyorum. Söylediğiniz gibi demokratik ve güzel bir seçim geçirdik. Ve yeni Meclisimiz göreve başladı. Seçimden önce söylediğim gibi 7/24, Balıkesir için, Balıkesir ekonomisi için, Ticaret Odası için, Meclis ve Yönetim çalışmalarına katkı sağlayabilmek için her zaman hazır olduğumu ifade etmek isterim. Bu meclisin ve yönetimin bizim yaptığımız çalışmalardan çok daha iyilerini yapacağından en ufak bir şüphem yok. Biz de Balıkesir’deki iş dünyası temsilcileri olarak destek vereceğiz.” dedi.

Mustafa Kerem Kırımlı; “Bu nazik davetiniz için teşekkür ediyorum. Yeni dönemde başarılar diliyorum biz her zaman yanınızdayız. İhtiyaç olduğunda yanınızda olmak bizleri mutlu eder.” dedi.
Konuşmaların ardından yeni dönem Meclis Üyeleri kendilerini tanıtarak, Olağan Meclis gündeminin ardından sonra toplantı sona erdi.

WhatsApp Image 2018-05-03 at 09.50.57 WhatsApp Image 2018-05-03 at 09.50.57(1) WhatsApp Image 2018-05-03 at 09.50.57(3) WhatsApp Image 2018-05-03 at 09.50.57(2) WhatsApp Image 2018-05-03 at 09.50.57(5) WhatsApp Image 2018-05-03 at 09.50.57(4) WhatsApp Image 2018-05-03 at 09.50.57(7) WhatsApp Image 2018-05-03 at 09.50.57(6)

 

Haberi Paylas