Balıkesir Ticaret Odası E-ticaret Eğitimleri Yoğun İlgi Gördü

Dijital Yolculuk projesi kapsamında Balıkesir Ticaret Odası ev sahipliği ile gerçekleşen Dijital Dönüşüm, E-ticaret ve E-ihracat eğitimleri online pazarlarda yerini almak isteyen Balıkesirli iş adamları ve girişimciler tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

Ticaret Bakanlığımız ve TOBB işbirliğinde Balıkesir Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilen eğitimin temel amacı KOBİ’lerimiz için dijital dünya da iş yapabilme ve eticaret ekosisteminin onlara sağlayacağı faydaların farkındalığını arttırmaktır. E-ticaret Ekosistemi ve dijital dünyanın ince çizgilerinden, verimli ve sürdürülebilir bir iş modeli yaratmaya kadar bir çok konuya ev sahipliği yapıyor. Eğitim, üreticinin emeğine değer katması, satışlarını sınır tanımayarak artırmasını hedeflemektedir.

Tüm e-ticaret ve e-ihracat süreçlerini kapsayacak şekilde geliştirilmiş eğitim konuları ise ürüne göre seçilmesi gereken hedef pazarı , söz konusu hedef pazarda online varlık oluşturma ve e-ihracat aşamasında sektörlere göre potansiyeli olan ülkelerin seçilmesi, e-ihracat yapabilmeye uygun ödeme sistemlerinin belirlenmesi ve entegre edilmesi, ürünlerin yurt dışındaki müşterilere ulaştırılması için güvenli ve hızlı bir lojistik operasyonu ile kargo entegrasyonları, sınır ötesi ticarette devletin sağladığı teşvikler ve bu imkanlardan faydalanma süreçleri, sistem geliştirilmesi adına entegre edilmesi gereken yerli ve yabancı yazılımlar, dijital reklam modelleri ve lokasyon bazlı küresel tanıtım kampanyaları gibi geniş çerçevede konuları ele aldı.

Uzun yıllar boyunca e-ticaret sektöründe birçok girişim ve başarıya imza atan uzmanlardan oluşan eğitim kadrosunda TOBB E-Ticaret Sektör Meclisi Başkan Yardımcısı Merter Özdemir, Eticaret Merkezi YK Üyesi Birkan Babakol, Bloomberg moderatörü ve Eticaret Merkezi Genel Koordinatörü Sami Altınkaya, 3GEN Teknoloji CEO’su Engin Özgen ve Eticaret Merkezi Direktörü Mehmet Erdemi bulunuyor.

Eğitim Sunumları için tıklayınız

 

Haberi Paylas