“Dünya’da ve Türkiye’deki Ekonomik Gelişmeler” Konulu Konferans Yoğun İlgi Gördü

Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Sanayi Odası ve Balıkesir Ticaret Borsası işbirliğinde, ünlü ekonomist yazar Ali Ağaoğlu’nun katılımı ile gerçekleştirilen “Dünya’da ve Türkiye’deki Ekonomik Gelişmeler” konulu konferans yoğun ilgi gördü.

Açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanımız Rahmi Kula’nın yaptığı Konferansa; İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, ilçe oda ve borsalarının Yönetim Kurulu Başkanları, Meclis Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, kamu yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının Başkan ve yöneticileri ile üyelerimiz geniş katılım sağladılar.

Konferansta Ali Ağaoğlu; 2018-2019 için potansiyel avantajlar ve riskler, uluslararası rezervler ve kısa vadeli borçlar, reel sektörün net döviz pozisyonu, ekonomi için atılan adımlar, merkez bankası, faizler ve enflasyon konularında sunumlarını gerçekleştirerek konuşmasını tamamladı.

Soru cevap bölümünün ardından, Yönetim Kurulu Başkanımız Rahmi Kula, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Kula ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erhan Ortaköylü, Ali Ağaoğlu’na hediyelerini takdim etti.

 

Haberi Paylas