VİZE REFERANS YAZISI

Odamız Dış Ticaret Birimi’nde Yunanistan ve İtalya Başkonsoloslukları ile yapmış olduğumuz protokol gereği ticari vize için Vize Referans Yazısı hazırlanmaktadır. Bu evrağı hazırlamak için işlem sırası;

  • Üye bizimle hangi ülkeye ve hangi tarihler arasında gideceğini bildirmek amacıyla bağlantı kurar. Bizde hazırlaması gereken evrakları kendilerine teslim ederiz.
  • Biz bu bilgileri aldıktan sonra gideceği tarihten 10-15 gün öncesinde vize görüşmesi için randevu alacağını bildirerek, üyenin hangi tarihte vize görüşmesine gideceğini kendilerine beyan ederiz.
  • Vize referans yazısının maksimum 2 haftalık geçerlilik süresi olduğu için vize görüşmesine gitmeden 1-3 gün öncesinden yazıyı hazırlarız.
  • Vize referans yazısında üyenin firmasını, yurtdışına çıkacak üyenin adını, gideceği tarihi ve çıkışının ticari olduğunu, buna ek olarak da kendisine uzun süreli ve çok girişli vize talep ettiğimizi belirtiriz.
  • Üye hazırladığı evraklarla birlikte birimimize gelir. Son kontrollerini yaparız varsa eksikleri belirtiriz ve hazırladığımız Vize Referans Yazısı’nı üyeye teslim ederiz.
  • Üye hazırladığı evraklar ve Vize Referans Yazısı ile birlikte İzmir’de bulunan VFS Global’e (Yunanistan için) ya da IDATA’ya (İtalya için) randevu aldığı gün ve saatte vize görüşmesine gidip, VIP kısmından giriş yaparak görüşmesini yapar.
  • Vizeler minimum 6 aylık, maksimum 5 yıllık arasında Konsolosluk’ların uygun gördüğü süre zarfınca üyelerimize verilir.

 

İtalya Schengen Vizesi Referans Yazısı örneği için tıklayınız.

Yunanistan Schengen Vizesi Referans Yazısı örneği için tıklayınız.

 

İtalya Schengen Vizesi Alırken Gerekli Olan Evraklar İçin ;

İtalya Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İtalya Schengen Vizesi Başvuru Formu

 

Yunanistan Schengen Vizesi Alırken Gerekli Olan Evraklar İçin ;

Yunanistan Schengen Vizesi Başvuru Formu

Yunanistan Schengen Vizesi Ticari Amaçlı Kontrol Listesi

Yunanistan Schengen Vizesi Gerekli Evraklar ve Ödemeler